• Eesti
  • English
  • Русский
menu close menu

Massaaži mõju ja selle kasulikkus

Inimese tervist mõjutavad kõige rohkem tööelu ja suhted lähedastega. Valu ja pingete peamisteks põhjusteks on emotsionaalsed üleelamised, negatiivsed uskumused jms, mis põhjustavad kroonilisi lihaste spasme. Pinged asuvad sageli alaselja ja tuharate või kaela ja õlgade piirkonnas. Inimese aju edastab lihastele elektriimpulsse, hoides teatud lihasgruppe pinge all. Inimene enam ei mõtle mingi negatiivse minevikusündmuse peale ja ütleb, et see ei sega teda aga kehamälus on see kõik alles.

Inimesed oskavad hästi kannatada, ei oska aga lõdvestuda. Kui laps saab haiget, siis ta karjub. Kui täiskasvanul on valus, siis tema tunneb, et ei sobi karjuda, vaid püüab naeratada, kuigi sisemus nutab. Emotsioonid jäävad nii realiseerimata ja kehal on omadus need lihastesse talletada. Inimene kannab seda nn rasket koormat iga päev endaga kaasas. Kui teha massaaž lihase ja fascia tasemel, siis kustutame lihases need nn failid ja see töötab nagu antiviirus programm arvutis.

Selleks, et tunda ja rääkida oma hinge ja kehaga, on vaja olla kehaliselt lõõgastunud ja mõteteta olekus. Kui keha tõstab häiret ja annab valuga märku, et midagi on valesti, otsib enamik meist tabletti. Tablett surub valusümptomi kui keha häirekella maha aga ei lahenda probleemi põhjust.

Massaažravi võib leevendada kehas pingeid, rahustada meeli ja hellitada hinge, avaldades samaaegset tervendavat toimet paljudel eri tasanditel.

Ikka sagedamini tunnetame, kui tähtis ja vajalik on käepuudutus, kuid moodsas meditsiinis see peaaegu puudub. Massaaž on puudutusravi, mis pole mitte üksnes imeliselt nauditav ja lõõgastav elamus, vaid toob ka mõõtmatult kasu tervisele. Massaaž sisaldab sarja rahustavaid ja stimuleerivaid võtteid, mis tekitavad harmoonilise lõõgastus- ja kosutusseisundi.

Laiemate pindade masseerimine annab keha süsteemidele suurema leevenduse ja seda saab rakendada spetsiifiliste probleemide ning stressi puhul, samuti energiataseme tõstmiseks.

Tasakaalus ja õnnelik inimene on alati terve.

02-12-13 | 0 comments | in Uudised

Leave a reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*